[email protected] > Telefon: 0506 559 89 80

Pursaklar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Ankara Selvi Özel Eğitim

Yalnızca dört eğitim programı üzerine uzmanlaşmış özel eğitim merkezlerimiz Özel Öğrenme Güçlüğü Destek Eğitim Programı , Dil ve Konuşma Terapisi Destek Eğitim Programları, Otizm Spektrum Destek Programı, İşitme Yetersizliği Destek Programlarına sahiptir.

M.E.B. Destekli Ücretsiz Eğitim ve Dil ve Konuşma Terapisi

Ücretsiz değerlendirme ve servis talep edibilir, uzmanlarımızdan ücretsiz danışmanlık alabilir, karşılaştığınız problemleriniz için bizi arayabilirsiniz.

Ankara Pursaklar özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi ile disleksi ve beraberinde öğrenme güçlüğü yaşayan çocuklara MEB destekli ücretsiz disleksi eğitimi veriliyor. Alanında uzman eğitmen kadrosu ile sadece öğrenme güçlüğü ve konuşma bozukluğu yaşayan çocuklara dönük olarak verilen eğitimler çocukların günlük yaşamlarına daha iyi devam etmelerini sağlıyor. Pursaklar disleksi eğitim merkezi çocuk odaklı olduğu için süreç kapsamında hem çocukların hem de anne babaların yanında olarak sürecin en verimli şekilde geçmesine özel bir katkı sağlıyor. Öğrenme ve konuşma bozukluklarının günlük yaşama etkilerinin en aza indirgenmesinin amaçlandığı eğitim ve terapiler böylece büyük bir rahatlık sunmuş oluyor.

Çeşitli sebeplere bağlı olarak her yaşta çocukta görülecek olan disleksinin etkilerinin en aza indirgenmesi için özel eğitim alabilmek çok önemlidir. Zekâdan bağımsız bir şekilde normal ya da üstün zekâlı çocuklarda görülebilen bir durum olan disleksi için sağlanan özel eğitim yöntemleri çocukların bu durumun etkilerinden kurtulmaları için önemli bir avantaj yaratmış oluyor. Pursaklar özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri içinde öne çıkan kurumumuz MEB destekli eğitim verdiği için de çocuklara en güncel ve uygun eğitim yöntemlerini sağlıyor. Disleksi sorunu yaşayan çocuklara eğitim verildiği için her çocuğa özel tanı ve eğitim programları uygulanıyor.

Pursaklar Disleksi Merkezi

Ankara özel eğitim merkezleri arasında çocuk odaklı yaklaşımı ve uzman eğitmen kadrosu ile öne çıkan merkezimiz, MEB destekli olduğu için ücretsiz eğitim fırsatı sunuyor. Her çocukta küçük yaşlardan itibaren görülebilecek öğrenme ve konuşma bozukluklarının etkilerinin en aza indirgenmesi için sunulan eğitimler böylece çocukların günlük ve akademik yaşamlarına en iyi şekilde devam etmelerini sağlıyor. Çeşitli nedenlerden ötürü görülebilen disleksinin erken yaşlarda teşhis edilerek özel eğitim programları ile terapisinin sağlanması disleksinin büyümesini ve gelişmesini engellemektedir.

Öğrenme güçlüğü olarak da bilinen durum özellikle günlük yaşamın yanında eğitim yaşamında da kendisini göstermektedir. Çocuklarda okuma, yazma, konuşma, kendini ifade etme, sayısal ve bilişsel becerilerde zorlanma gibi çok çeşitli şekillerde görülebilen bu durum kontrol altına alınmadıkça daha zorlu sonuçlar yaratacaktır. Disleksi her ne kadar farklı sebeplerden kaynaklanıyor olsa da doğru disleksi özel eğitim yöntemleri ile etkisi en aza indirgenmektedir. Bu sayede hem günlük hem de okul yaşamı için çocuklar herhangi bir zorluk yaratmamaktadır.

Okul yaşamında okuma, yazma, sayısal beceriler çok önemli olduğu ve daha sonraki eğitim hayatını da doğrudan ilgilendirdiği için disleksinin gelişmesine izin vermeden bu alanda özel eğitim alınması çocukların gelecekteki akademik başarında doğrudan etkili olacaktır. Bu yüzden anne ve babalar bu konuya çok dikkat etmeli ve Pursaklar disleksi eğitim merkezi olarak sunduğumuz hizmetlerden yararlanmalıdır.

Kurumumuz tarafından sağlanan terapi ve eğitimler ile birlikte çocukların günlük yaşamlarına sorunsuz şekilde devam etmeleri mümkün olmaktadır. Disleksi özel eğitim ile etkilerinin giderildiği bir rahatsızlık olduğundan disleksi belirtileri gösteren çocuklar için bir an önce kurumumuz ile iletişime geçerek, özel eğitime yönelik süreç ve eğitimler hakkında bilgi alabilir ve hemen eğitimleri başlatabilirsiniz.

Disleksi Eğitiminde Hızlı Davranmak Neden Önemli?

Disleksi ya da ogrenme guclugu için ailelerin erken davranması bu durumun yayılmasını önlemek için çok etkili olacaktır. Öğrenme güçlüğü zamanla kontrol altında tutulmadığında daha fazla gelişmektedir ve bu durum da günlük yaşamın işleyişi açısından pek çok sorunu beraberinde getirebilir. Disleksi için bilinmesi gereken en önemli konulardan birisi zekâ sorunu olmadığıdır. Bu yüzden aileler çocuklarının zekâları ile ilgili bir sorun olmadığını bilerek disleksiye yönelik eğitimleri çok kolay ve rahat bir şekilde talep edebilir. Disleksinin etkilerinin giderilmesi için sağlanan eğitimler de bu durumda olan çocukların yaşadıkları zorlukları en aza indirgeyerek günlük yaşamlarına sorunsuz devam etmeleri üzerinedir.

Ankara disleksi merkezleri arasında öne çıkan kurumumuz kapsamında MEB destekli olarak sunulan eğitimler eğitim ve günlük yaşamda öğrenme güçlüğünün etkilerini gidermekte başarı sağlıyor. Bunun için de ailelerin erken başvuru yapmaları önem taşıyor. Disleksisi olan çocuklarda belirli konularda yaşıtlarına göre gerileme görülür. Hem günlük yaşam pratiklerinde hem de okuldaki derslerinde yaşıtlarına göre farklılık oluşur. Okuma hızının düşük olması, sözcükleri yanlış anlamlarda kullanma, sayıları birbirine karıştırma, gereğinden fazla çekingenlik, konuşma esnasında doğru ifadeleri seçememe, motor becerilerde gerileme gibi durumlar disleksinin en belirgin belirtileri arasında yer alabilir.

Ancak bu belirtiler hemen disleksi olarak kabul edilmeyeceği için de ailelerin öncelikle merkezimize başvuru yaparak teşhis sağlamaları gerekir. Teşhis sonucunda çocuğun disleksisine yönelik doğru tanı koyulacaktır. Eğer disleksi mevcutsa bu durumda tamamen çocuk odaklı olarak hazırlanacak olan eğitim programı başlatılacak ve bu sayede çocuğun disleksinin yarattığı etkilerden kurtulması da mümkün olacaktır.

Disleksi eğitimi ile beraber çocuğun günlük yaşamda konuşması, sosyal ilişkileri, kendisine güvenmesi değişeceği gibi aynı zamanda okuma, yazma, sayısal beceriler gibi okul yaşamında da önemli kazanımlar elde etmesi mümkün olacaktır. Disleksi doğru zamanda ve özel eğitimler ile yönetildiğinde çocukların ve ileride yetişkinlerin günlük yaşamlarına sorunsuz şekilde devam etmelerini sağlayan bir durumdur. Bu yüzden Ankara Pursaklar disleksi eğitim merkezi olarak sağladığımız tüm eğitim ve terapilerde çocukların mutlu olmalarını, günlük ve akademik yaşamlarına sorunsuz bir şekilde devam etmelerini sağlıyoruz.

Ankara Pursaklar Dil ve Konuşma Merkezi

Ankara Pursaklar dil ve konuşma merkezi olarak faaliyet gösteren kurumumuz çocuklarda görülen konuşma bozukluklarına yönelik özel terapiler sunuyor. Bu sayede konuşmada gecikme, takılma, sözcük atlama, yanlış cümle kurulumu, kendini ifade edememe, sözcüklerin doğru telaffuz edilememesi, kelimeleri birbirine karıştırmak ve sözcüklere kendi anlamını yükleme gibi sorunlara yönelik uzman dil terapisti kadromuz ile hizmet sağlıyor. Dil, konuşma ve iletişim bozukluklarının giderilmesine dönük olarak sunduğumuz terapiler çocuklardaki konuşma sorunlarının giderilmesinde etkili oluyor.

Ankara Pursaklar dil terapisti tarafından kurumumuzda sunulan terapiler her çocuğa özel olarak hazırlanıyor ve sağlanıyor. Her çocukta farklı etmenlere bağlı olarak konuşma bozukluğu görülebileceği için çocuk merkezde tutularak konuşma bozukluğunun etkilerinin ortadan doğru bir şekilde kaldırılmasına yönelik yöntemler uygulanmış oluyor. Disleksi gibi konuşma bozukluğu da farklı nedenlerden ötürü her çocukta görülebilmektedir. Yine disleksi gibi zekâ ile ilgisi olmayan konuşma bozukluğu normal ya da üstün zekâlı çocuklarda yaşanabilmektedir. Erken teşhis ve doğru terapi yöntemleri sayesinde ise konuşma bozukluğunun etkileri de en aza indirgenmekte ve çocukların günlük yaşamlarına sorunsuz devam etmeleri de sağlanabilmektedir.

Ankara Pursaklar dil terapisi kapsamında sağlanan terapiler tamamen çocuk merkezli olduğundan her çocuğun sorununa özel şekilde ilgi gösterilerek terapiler sağlanıyor. Böylece çocuklar da terapilere olumlu yanıt verirken konuşma bozukluğunun etkilerinden kurtulabiliyor.

Kurumumuz kapsamda hem disleksiye hem de konuşma bozukluğuna yönelik sunulan hizmetler MEB destekli ücretsiz şekilde sağlanıyor. Böylece tüm aileler için de çocuklarına doğru terapi ve eğitimleri almak da mümkün oluyor. Uzman eğitmen ve terapist kadrosu ile öne çıkan kurumumuz Ankara disleksi eğitimi ve konuşma güçlüğü alanında çocukların ve velilerin yüksek memnuniyetini kazanmayı başarıyor.

Google Kayıtlı Veli Yorumlarımız

Çocuklarımız Kendini Geliştirebilsin Diye Canla Başla Çalışırız
 • Pandeminden kaynaklı hiç bir kuruma göndermek istemiyordum kızımı, şuan selvi özel eğitimdeyim, kurumun çok temiz ve hijjenik oluşu, bütün pamdemi kurallarına uygun şekilde hareket edilişi beni çok memnun etti, ilgi ve alakanızdan çok memnun kaldım. 🙏

  Ferdi Zöngür
  Veli
 • Çok memnun kaldım, bir çok okul değiştirdim lakin burası muntazam ve çalışanlar çok kaliteli, güler yüzlü samimi. Gözüm arkada kalmıyor 👌🏻

  Hatice Kübra Bal
  Veli
 • Verdiğiniz eğitimden çok memnun kaldım oğlumda bayağı gelişmeler oldu dil konusunda öğretmenlerimizde alanlarinda çok başarılı özellikle Sıla hanım,Büşra hanim ve Mücahit beye verdikleri emeklerden dolayı çok teşekkür ederim.

  Nurgul KIZILYAR
  Veli

M.E.B destekli ya da ücretli plan ile hizmet veriyoruz.

M.E.B. Destekli
Ücretli Plan

Özel Öğrenme Güçlüğü

Ücretsiz

 • Özel Öğrenme Güçlüğü
 • Dil ve Konuşma Güçlüğü
 • Gecikmiş Dil ve Konuşma
 • Artikülasyon Bozukluğu
 • Duyu Bütünleme
 • Ergoterapi
 • Oyun Terapisi

Hemen Ara

Dil ve Konuşma Güçlüğü

Ücretsiz

 • Geç Konuşma
 • Ses Bozukluğu
 • Kekemelik
 • Artükilasyon Bozukluğu
 • Duyu Bütünleme
 • Ergoterapi
 • Oyun Terapisi

Hemen Ara

Otizm Spektrum Bozukluğu

Ücretsiz

 • Atipik Otizm
 • Çocukluk Otizmi
 • Asperger Sendromu
 • Dil ve Konuşma Güçlüğü
 • Duyu Bütünleme
 • Ergoterapi
 • Oyun Terapisi

Hemen Ara

İşitme Yetersizliği

Ücretsiz

 • Özel Öğrenme Güçlüğü
 • Dil ve Konuşma Güçlüğü
 • Gecikmiş Dil ve Konuşma
 • Artikülasyon Bozukluğu
 • Duyu Bütünleme
 • Ergoterapi
 • Oyun Terapisi

Hemen Ara

Özel Öğrenme Güçlüğü

İletişim Kurunuz

 • Özel Öğrenme Güçlüğü
 • Disleksi
 • Diskalkuli
 • Disgrafi
 • Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu
 • Duyu Bütünleme
 • Ergoterapi
 • Oyun Terapisi

Hemen Ara

Dil ve Konuşma Güçlüğü

İletişim Kurunuz

 • Geç Konuşma
 • Ses Bozukluğu
 • Kekemelik
 • Artikülasyon Bozukluğu
 • Duyu Bütünleme
 • Ergoterapi
 • Oyun Terapisi

Hemen Ara

Otizm Spektrum Bozukluğu

İletişim Kurunuz

 • Atipik Otizm
 • Çocukluk Otizmi
 • Asperger Sendromu
 • Dil ve Konuşma Güçlüğü
 • Duyu Bütünleme
 • Ergoterapi
 • Oyun Terapisi

Hemen Ara

İşitme Yetersizliği

İletişim Kurun

 • Özel Öğrenme Güçlüğü
 • Dil ve Konuşma Güçlüğü
 • Gecikmiş Dil ve Konuşma
 • Artikülasyon Bozukluğu
 • Duyu Bütünleme
 • Ergoterapi
 • Oyun Terapisi

Hemen Ara

İletişime Geçelim

Ücretsiz değerlendirme ve servis talep edibilir, uzmanlarımızdan ücretsiz danışmanlık alabilir, karşılaştığınız problemleriniz için bizi arayabilirsiniz.

Hemen Ara