[email protected] > Telefon: 0506 559 89 80

Koru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Ankara Selvi Özel Eğitim

Yalnızca dört eğitim programı üzerine uzmanlaşmış özel eğitim merkezlerimiz Özel Öğrenme Güçlüğü Destek Eğitim Programı , Dil ve Konuşma Terapisi Destek Eğitim Programları, Otizm Spektrum Destek Programı, İşitme Yetersizliği Destek Programlarına sahiptir.

M.E.B. Destekli Ücretsiz Eğitim ve Dil ve Konuşma Terapisi

Ücretsiz değerlendirme ve servis talep edibilir, uzmanlarımızdan ücretsiz danışmanlık alabilir, karşılaştığınız problemleriniz için bizi arayabilirsiniz.

Ankara Koru özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi olarak kurumumuz öğrenme güçlüğü ve konuşma bozukluğu yaşamakta olan çocuklara yönelik uygun eğitimleri veriyor. MEB destekli ücretsiz disleksi eğitimi kapsamında çocuklarda görülen ve yaşam kalitelerini olumsuz açıdan çok etkileyen disleksiye yönelik çağdaş ve uygun eğitimler sağlanıyor. Alanında uzman eğitmenler tarafından sunulan öğrenme güçlüğü eğitimleri ile birlikte disleksinin etkileri de en aza indirgenmiş oluyor. Koru disleksi eğitim merkezleri içinde sağlanan profesyonel eğitim ve çocuk odaklı anlayış ile öne çıkan kurumumuzda eğitimler çocukların sorunlarını en aza indirgiyor.

Farklı etmenlere bağlı olarak normal ve üstün zekâlı her çocukta görülebilecek disleksi için erken teşhis ve eğitim programlarının uygulanması önem taşıyor. Bu sayede çocukların yaşam kalitelerinde herhangi bir sorun olmadan günlük yaşamlarına devam etmeleri de mümkün oluyor. Ankara Çankaya disleksi eğitim merkezi olan kurumumuz MEB destekli olması sayesinde de aileler için önemli fırsatları da beraberinde getiriyor. Sadece günlük yaşam için değil eğitim yaşamı için de disleksinin etkilerinin giderilmesi gerektiğinden kurumumuz çocukların tüm yaşamları için rahat edebilmelerine özel bir fırsat tanımış oluyor.

Ankara Koru Disleksi Merkezi

Ankara özel eğitim merkezleri içinde yüksek eğitim standardı ve çocuk merkezli yaklaşımı ile öne çıkan kurumumuz disleksiye yönelik en uygun eğitim ve terapi yöntemlerini içeriyor. Bu sayede çocuklarda meydana gelecek öğrenme güçlüğü sorunlarının etkileri de en aza indirgeniyor. Öğrenme güçlü ve konuşma bozukluğuna yönelik sağlanan eğitim ve terapiler dışında başka eğitimler içermeyen kurumumuz bu sayede sağlanan eğitimlerin de en iyi şekilde olmasını başarıyor.

Her yaştan çocukta görülebilecek disleksi için ailelerin erken harekete geçmeleri önem taşıyor. Disleksi sorunu yaşayan çocukların günlük yaşamlarında aksaklıklar olduğu gibi özellikle eğitim yaşamlarında da önemli sorunlar meydana gelebiliyor. Bu yüzden Koru disleksi eğitim merkezi olan kurumumuz çocukların soruna yönelik etkili ve verimli çözümler bulmalarını sağlayarak, daha sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde, yaşıtlarının bilişsel seviyelerinde yaşamalarına olanak tanıyor.

Doğru teşhis ve terapi programları ile birlikte önemli ölçüde etkisi azaltılan disleksi bu sayede yetişkinlik dönemleri için de bir sorun olmaktan çıkıyor. Ancak erken teşhis ve eğitimler için acele edilmeyecek durumlarda ilerleyen yaşlarda çok daha büyük sorunlar ile karşı karşıya kalmak da mümkün oluyor. Bu yüzden kurumumuz tarafından sağlanan eğitimler ile birlikte hem aileler hem de çocuklar en uygun çözümleri bulabiliyor.

Disleksi Eğitiminde Etkiler Hangi Aşamada Gideriliyor?

Disleksi eğitimi kapsamı kurumumuz tarafından her çocuğa özel olarak belirlenmektedir. Çünkü disleksi farklı belirtiler gösterdiği gibi her çocuk da farklı bir yapıya sahiptir. Bu yüzden detaylı bir şekilde her çocuğa en uygun ogrenme guclugu eğitiminin uygulanmasını sağlıyoruz. Böylece alınacak başarı oranı da önemli ölçülerde artmış oluyor. En önemli nokta ise ailelerin disleksi belirtileri gösteren çocukları için erken bir şekilde adım atmalarıdır. Yaşlara göre değişmekle birlikte disleksinin belirtileri baskın olarak okuma yazmada zorluk, kendini ifade etme güçlüğü, sayısal becerilerin yaşıtlarına göre geride kalması, nesneler ile karmaşık ilişkiler kurmak, kendini ifade edememe gibi görülmektedir.

Bu yüzden ailelerin belirtileri doğru izleyerek ya da kurumumuz tarafından sunulan teşhis programları ile çocuklarını muayene ettirerek disleksi hakkında uygun süreci başlatmaları gerekiyor. Ankara disleksi merkezleri arasında öne çıkan kurumumuz, özel eğitim yöntemlerini çağdaş yöntemler ile sunuyor ve çocukların bu eğitime olumlu yanıtlar verebilmesi için sürecin başından sonuna kadar bu anlayışı devam ettiriyor.

MEB destekli ücretsiz disleksi eğitimi olarak sunulan eğitimler aileler için maddi açıdan da önemli avantajlar yaratıyor. Her çocuğa uygun olarak belirlenen ve çocuğun durumuna göre saptanan eğitim programları ile birlikte disleksinin etkileri de en aza indirgenebiliyor. Disleksinin kontrol altında tutulması sağlıklı bir günlük ve akademik yaşam için önemli olduğundan çocuklar bu sayede önemli bir avantaj elde etmiş oluyor.

Disleksinin oluşum nedenleri için farklı etmenler olduğundan aileler disleksiye sahip çocukları için telaşlanmak yerine bir an önce disleksi eğitimleri için başvuru yapmalıdır. Yapılan eğitimler kapsamında disleksi yaşayan çocuklarda bu etkilerin en aza indirgendiği tespit edilmiştir. Böylece hem günlük yaşam hem de okul yaşamı için çok önemli etkiler sağlanarak çocukların yaşamları için önemli kazanımların da elde edilmesi mümkün hale gelmiş oluyor.

Süreç kapsamında çocuklar kadar ailelerin de yanında olan kurumumuz sürecin tüm aşamaları ile ilgili detaylı bilgi vermekte, bu kapsamda da sürecin doğru ve daha verimli şekilde yönetilmesi için gerekli çalışmaları da sağlamış olmaktadır.

Koru Dil ve Konuşma Merkezi

Koru dil ve konuşma merkezi olarak da faaliyet sunan merkezimiz disleksiye bağlı ya da bağımsız olarak çocuklarda meydana gelen konuşma bozukluklarına yönelik doğru terapileri sağlayarak konuşma bozukluklarının giderilmesi için önemli bir imkân yaratıyor. Dil ve konuşma bozuklukları hem günlük yaşam hem de eğitim yaşamı için çocukların yaşamında olumsuz etkiler barındıracağı için bu sorunların önlenmesi çok önemlidir. Akıcı şekilde sözcükleri ifade edememek, konuşurken gecikmek, sözcükleri yanlış anlamda kullanmak, cümle kuruluşunda hatalar, kendini ifade etmekte güçlük çekmek, rakamları birbiri ile karıştırmak gibi nedenler ile görülebilen konuşma sorunlarına yönelik merkezimizde alanında uzman Ankara dil terapistleri ile terapiler sunuluyor.

Her çocuğa uygun olarak yapılan teşhis ve tedavi programları ile birlikte konuşma bozukluğunun etkileri de en aza indirgeniyor. Bu sayede çocuklar günlük yaşamlarına kolay bir şekilde devam ederken aynı zamanda ilerleyen yaşamları için de önemli bir avantaj sağlanabiliyor.

Ankara Koru Dil ve Konuşma Terapisti

Ankara Koru dil ve konuşma terapisti açısından farklı uzmanları bir araya getiren kurumumuz çocuklarda meydana gelen konuşma bozukluklarına yönelik çağdaş terapi hizmetleri sunuluyor. Terapilerin kapsamında çocuk merkezli olarak eğitimler sürdürüldüğü için konuşma bozukluğunun etkileri de en iyi şekilde anlaşılabiliyor. Değişik sebeplere bağlı olarak her çocukta görülebilecek dil ve konuşma bozuklukları için gecikmiş dil tedavisi almak büyük önem taşıyor.

Dil ve konuşma sorunlarının doğru terapi yöntemleri ile giderilmediği durumlarda çocukların ilerleyen yaşlarında çok daha büyük sorunlar ile karşı karşıya gelmeleri mümkün oluyor. Bu türden sorunları yaşamamak ve çocuklar için doğru terapi yöntemlerini uygulamak için de uzmanlardan eğitimleri alabilmek önem taşıyor.

Ankara dil ve konuşma merkezleri arasında uzman terapist kadrosu ile öne çıkan kurumumuzda çocukta görülen dil ve konuşma bozukluğu doğru olarak tespit ediliyor. Bu sayede her çocuk için doğru terapi ve eğitim programları uygulanıyor.

Konuşma bozukluğunun yanında disleksiye yönelik sağlanan eğitimler ile bütünlüklü bir yaklaşım sergileyen kurumumuz MEB destekli ücretsiz eğitim de sunarak ailelere önemli destek sağlıyor. Sürecin başından ve sonuna kadar yaşanan tüm aşama ve gelişmelerin aileler ile şeffaf bir şekilde paylaşıldığı kurumumuzda çocukların sağlıkları her şeyden önce tutuluyor. Bu sayede de çocuklar için istenen başarı ve gelişmeyi de elde edebilmek çok daha kolay bir hale gelerek aileler için önemli fırsatlar sağlıyor.

Google Kayıtlı Veli Yorumlarımız

Çocuklarımız Kendini Geliştirebilsin Diye Canla Başla Çalışırız
 • Pandeminden kaynaklı hiç bir kuruma göndermek istemiyordum kızımı, şuan selvi özel eğitimdeyim, kurumun çok temiz ve hijjenik oluşu, bütün pamdemi kurallarına uygun şekilde hareket edilişi beni çok memnun etti, ilgi ve alakanızdan çok memnun kaldım. 🙏

  Ferdi Zöngür
  Veli
 • Çok memnun kaldım, bir çok okul değiştirdim lakin burası muntazam ve çalışanlar çok kaliteli, güler yüzlü samimi. Gözüm arkada kalmıyor 👌🏻

  Hatice Kübra Bal
  Veli
 • Verdiğiniz eğitimden çok memnun kaldım oğlumda bayağı gelişmeler oldu dil konusunda öğretmenlerimizde alanlarinda çok başarılı özellikle Sıla hanım,Büşra hanim ve Mücahit beye verdikleri emeklerden dolayı çok teşekkür ederim.

  Nurgul KIZILYAR
  Veli

M.E.B destekli ya da ücretli plan ile hizmet veriyoruz.

M.E.B. Destekli
Ücretli Plan

Özel Öğrenme Güçlüğü

Ücretsiz

 • Özel Öğrenme Güçlüğü
 • Dil ve Konuşma Güçlüğü
 • Gecikmiş Dil ve Konuşma
 • Artikülasyon Bozukluğu

Hemen Ara

Dil ve Konuşma Güçlüğü

Ücretsiz

 • Geç Konuşma
 • Ses Bozukluğu
 • Kekemelik
 • Artükilasyon Bozukluğu

Hemen Ara

Otizm Spektrum Bozukluğu

Ücretsiz

 • Atipik Otizm
 • Çocukluk Otizmi
 • Asperger Sendromu
 • Dil ve Konuşma Güçlüğü

Hemen Ara

İşitme Yetersizliği

Ücretsiz

 • Özel Öğrenme Güçlüğü
 • Dil ve Konuşma Güçlüğü
 • Gecikmiş Dil ve Konuşma
 • Artikülasyon Bozukluğu

Hemen Ara

Özel Öğrenme Güçlüğü

İletişim Kurunuz

 • Özel Öğrenme Güçlüğü
 • Disleksi
 • Diskalkuli
 • Disgrafi
 • Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu
 • Duyu Bütünleme
 • Ergoterapi
 • Oyun Terapisi

Hemen Ara

Dil ve Konuşma Güçlüğü

İletişim Kurunuz

 • Geç Konuşma
 • Ses Bozukluğu
 • Kekemelik
 • Artikülasyon Bozukluğu
 • Duyu Bütünleme
 • Ergoterapi
 • Oyun Terapisi

Hemen Ara

Otizm Spektrum Bozukluğu

İletişim Kurunuz

 • Atipik Otizm
 • Çocukluk Otizmi
 • Asperger Sendromu
 • Dil ve Konuşma Güçlüğü
 • Duyu Bütünleme
 • Ergoterapi
 • Oyun Terapisi

Hemen Ara

İşitme Yetersizliği

İletişim Kurun

 • Özel Öğrenme Güçlüğü
 • Dil ve Konuşma Güçlüğü
 • Gecikmiş Dil ve Konuşma
 • Artikülasyon Bozukluğu
 • Duyu Bütünleme
 • Ergoterapi
 • Oyun Terapisi

Hemen Ara

İletişime Geçelim

Ücretsiz değerlendirme ve servis talep edibilir, uzmanlarımızdan ücretsiz danışmanlık alabilir, karşılaştığınız problemleriniz için bizi arayabilirsiniz.

Hemen Ara