[email protected] > Telefon: 0506 559 89 80

Sincan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Ankara Selvi Özel Eğitim

Yalnızca dört eğitim programı üzerine uzmanlaşmış özel eğitim merkezlerimiz Özel Öğrenme Güçlüğü Destek Eğitim Programı , Dil ve Konuşma Terapisi Destek Eğitim Programları, Otizm Spektrum Destek Programı, İşitme Yetersizliği Destek Programlarına sahiptir.

M.E.B. Destekli Ücretsiz Eğitim ve Dil ve Konuşma Terapisi

Ücretsiz değerlendirme ve servis talep edibilir, uzmanlarımızdan ücretsiz danışmanlık alabilir, karşılaştığınız problemleriniz için bizi arayabilirsiniz.

Sincan özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi sayesinde özel öğrenme güçlüğü ve dil ve konuşma bozukluğu yaşayan çocuklar MEB destekli ücretsiz disleksi eğitimi alıyor. Uzman eğitmen kadrosu ile birlikte ogrenme guclugu ve konuşma bozukluklarına yönelik sunulan tedavi ve terapiler bu durumda olan çocukların daha iyi duruma gelmesine yardımcı oluyor. Sincan disleksi eğitim merkezi sayesinde çocuk odaklı bir eğitim programı uygulandığından çocukların sağlıklı şekilde gelişmeleri mümkün oluyor. Diğer gelişim bozukluklarından ayrı tutularak, öğrenme ve konuşma bozukluklarına yönelik sunulan hizmetler ile aileler ve çocuklar güven içinde tedavi alabiliyor.

Farklı etmenlerden ötürü olarak her çocukta görülebilecek ve zekadan bağımsız olarak gelişen öğrenme güçlüğü ve dil konuşma bozuklukları için erken yaşlarda teşhis ve tedavi uygulamak büyük önem taşıyor. Bu durumda olan çocuklara yönelik özel eğitim sunulmadığı takdirde çocukların yetişkin oldukları dönemlerde büyük zorluklar yaşadıkları bilinmektedir. Bu yüzden normal ve üstün zekalı çocuklarda görülebilen, zeka geriliği ile bir ilgisi olmayan öğrenme güçlüğü ve konuşma bozukluklarına yönelik Sincan özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri arasında öne çıkan merkezimiz çağdaş ve bilimsel yöntemler ile tedaviler sağlıyor. Diğer özel eğitim gerektiren durumlardan uzak olarak sadece özel öğrenme ve konuşma bozukluklarına odaklanan merkezimizde çocukların günlük yaşamlarını sorunlu hale getirecek olan durumlara yönelik en iyi terapiler sağlanıyor.

Ankara Sincan Disleksi Merkezi

Sincan özel eğitim merkezleri arasında uzman eğitmen kadrosu ve MEB destekli ücretsiz eğitim fırsatı sayesinde ailelerin tercihi olan merkezimiz, küçük yaşlardan itibaren öğrenme güçlüğü ve konuşma bozukluğu yaşayan çocuklara yönelik tedavi hizmetleri sunmaktadır. Her çocukta kesin bir neden olmaksızın görülebilecek disleksi için erken yaşlarda müdahalede bulunmak büyük önem taşır. Aksi halde bu güçlük daha fazla büyüyecek ve çocuğun yetişkin olduğu dönemde kendisinin büyük güçlükler yaşamasına neden olacaktır.

Disleksi olarak ifade edilen öğrenme güçlüğü farklı durumlar ile kendisini göstermektedir. Bu durumda olan normal ya da üstün zekalı çocuklarda dinleme, okuma, yazma, konuşma, sayısal düşünme gibi konularda gecikme, zorluk ya da hatalı davranış biçimleri belirgin olmaktadır. Disleksi üzerine yapılan araştırmalar bu durumun kesin olarak neden kaynaklandığını ortaya koyamamaktadır. Disleksinin oluşumu için birden fazla neden bulunmaktadır; genetik bozukluk, beyin lobunda meydana gelen hasar, sinir sisteminde oluşan sorunlar gibi farklı nedenlerden ötürü disleksi oluşabilmektedir. Ancak doğru yöntemler uygulandığında disleksi özel eğitim ile etkileri azaltılan ve günlük yaşam için sorun yaratmayacak bir durum haline gelmektedir.

Disleksi sorunu yaşayan çocuklarda okuma, yazma alanında güçlük, sağ ve sol başta olmak üzere yön kavramında karışıklık, rakamları birbirine karıştırma; örneğin 1 ve 7’yi aynı sanma, konuşma ve ifade becerilerinde gerilik, bilişsel açıdan geç kavrama, eşyaların kullanımında güçlükler gibi sorunlar meydana gelmektedir.

Sincan disleksi eğitim merkezi sayesinde bu durumda bulunan çocukların günlük yaşamlarına sağlıklı bir şekilde devam etmeleri için terapi ve tedavi programları uygulanmaktadır. Disleksi özel eğitim gerektiren bir rahatsızlık olduğundan bu durumda olan çocukların özel eğitim almaları gerekir. Ancak özel eğitim yöntemleri ile birlikte sorunun teşhisini koymak ve devamında terapi yöntemlerini uygulamak mümkün olmaktadır.

Disleksi Eğitimi Neden Önemlidir, Hangi Sorunlara Yol Açar?

Disleksi ya da öğrenme güçlüğü konusunda velilerin öncelikli olarak bu konuda bilmeleri gereken en önemli nokta disleksinin zeka ile bağının olmadığıdır. Bu yüzden disleksi bir zeka sorunu değildir. Zihinsel yetiler açıdan çok ileride olan çocuklarda bile disleksi görülebilir. Bu yüzden Ankara disleksi merkezleri arasından öne çıkan kurumumuz kapsamında MEB destekli olarak sunulan tedaviler, bozukluğun azaltılmasında ve günlük yaşam için sorun olmaktan çıkmasında etkili oluyor.

Disleksi çocukların belirli konulardaki becerilerinin az olmasına neden olur. Bu yüzden günlük yaşamın yanında okul yaşamlarında da güçlük çekerler. Okuma hızı oldukça düşük olduğundan metin okumada sorun yaşarlar. Bunun yanında anlama becerilerinde de sorun yaşandığından okuduklarını tekrar tekrar okumak zorunda kalırlar. Yazmak açısından da güçlük çekerek, el yazılarının karmaşık olmasına neden olurlar. Özellikle harfleri birbirine karıştırmak, anlaşılmaz şekilde yazmak sık görülen soruların başında gelmektedir. Sayısal becerilerde de en temel kavramlarda bile; dört işlem yapmakta, güçlük çekerler. Bunun yanında hem okulda hem de günlük yaşamda duygu ve düşüncelerini aktarmak açısından sorun yaşayacakları için bu durum sorun yaratacaktır.

Ankara Sincan disleksi eğitim merkezi çocukların günlük yaşamlarında ve okul hayatlarında başarılı olmaları için özel eğitim yöntemlerini içeriyor. Alanında uzman terapistler ve eğitmenler ile sağlanan yaklaşımlar disleksi sorunlarının rahatsız etmeyecek seviyeye gelmesine neden oluyor. Yetişkinlik döneminde bu türden sorunların önüne geçilmesi çok daha zor olduğundan ailelerin çocukları için erken yaşlarda bu tedavi ve terapi hizmetlerini almaları önem taşıyor.

Sincan Dil ve Konuşma Merkezi

Ankara Sincan dil ve konuşma merkezi konuşmada görülen sorunlara yönelik özel terapi yöntemleri sunuyor. Sincan çocuk dil terapisti olarak merkezimizde hizmet vermekte olan terapistler alanında uzmanlığa sahiptir. Çocukların dil ve konuşma bozukluklarına yönelik doğru teşhis ve terapi yöntemlerini uygulayan uzmanlar, dil, konuşma ve iletişim bozukluklarının çözümlenmesinde etkili oluyor. Ankara Sincan dil terapisti tarafından sağlanan terapi yöntemleri çağdaş ve bilimsel özel eğitim yöntemlerine uygun olduğundan çocuklardaki bu sorunların etkisinin rahatsız etmeyecek seviyeye gelmesi sağlanıyor.

Çocuklarda farklı nedenlerden ötürü dil ve konuşma sorunları görülebilir. Disleksi gibi dil ve konuşma sorunları da zeka ile ilgili değildir. Farklı nedenlerden ötürü oluşan dil ve konuşma sorunları çocuklarda şu şekilde yaygın olarak görülür; kekemelik, bazı sesleri üretememek, yaşıtlarına göre dil becerilerinde geride kalmışlık, kelimeleri yutma ve yanlış anlamlarda kullanma yaygın görülen sorunlardır.

Sincan Dil ve Konuşma Terapisti

Ankara Sincan dil terapisi kapsamında konuşma bozukluğu yaşayan çocuklara yönelik özel eğitim verilmektedir. Çocukların mevcut konuşma ve dil sorunlarını gidermek için alanında uzman dil terapistleri ile sağlanan terapi yöntemleri, bu bozuklukların giderilmesini amaçlamaktadır. Sincan dil terapisti fiyatları özellikle merkezimizde MEB destekli ücretsiz eğitim sunulması sayesinde aileler açısından hiçbir yük oluşturmuyor. Merkezimizde, çocuktaki mevcut sorunların tespit edilmesi, danışmanlık sağlanması, belge takibi ve servis hizmetleri alanında ücretsiz eğitim sunulması istenilen tedavi ve terapi hizmetlerinin kolayca alınmasını sağlıyor.

Sincan dil ve konuşma terapi merkezleri arasında uzman eğitim anlayışı ile öne çıkan merkezimizde terapi sürecinde tamamen çocuk odaklı eğitim anlayışı uygulanmaktadır. Bu sayede tedavi öncesinde çocuğun mevcut bozuklukları tespit edilmektedir. Daha sonra bozukluğa sebep olan etmenler değerlendirilerek onlar için en uygun terapi ve tedavi yöntemleri takip edilmektedir.

Terapi ve tedaviye yönelik terapist ve eğitmenler ile aileler arasında etkili bir iletişim kurularak takip edilecek olan yöntemlerin neler olduğuna yönelik en iyi kararlar alınmaktadır. Devlet hastanesi konuşma terapisti yerine merkezimizde hizmet sunmakta olan terapistlerden eğitim almak bire bir olarak çocukla ilgilenmek, her çocuğun sorunlarını doğru şekilde tespit etmek açısından önem taşıyor.

Ankara disleksi eğitimi ve konuşma güçlüğü terapileri için merkezimiz çocukların güçlük gruplarına uygun bir şekilde eğitimlerini sağlıyor.

Google Kayıtlı Veli Yorumlarımız

Çocuklarımız Kendini Geliştirebilsin Diye Canla Başla Çalışırız
 • Pandeminden kaynaklı hiç bir kuruma göndermek istemiyordum kızımı, şuan selvi özel eğitimdeyim, kurumun çok temiz ve hijjenik oluşu, bütün pamdemi kurallarına uygun şekilde hareket edilişi beni çok memnun etti, ilgi ve alakanızdan çok memnun kaldım. 🙏

  Ferdi Zöngür
  Veli
 • Çok memnun kaldım, bir çok okul değiştirdim lakin burası muntazam ve çalışanlar çok kaliteli, güler yüzlü samimi. Gözüm arkada kalmıyor 👌🏻

  Hatice Kübra Bal
  Veli
 • Verdiğiniz eğitimden çok memnun kaldım oğlumda bayağı gelişmeler oldu dil konusunda öğretmenlerimizde alanlarinda çok başarılı özellikle Sıla hanım,Büşra hanim ve Mücahit beye verdikleri emeklerden dolayı çok teşekkür ederim.

  Nurgul KIZILYAR
  Veli

M.E.B destekli ya da ücretli plan ile hizmet veriyoruz.

M.E.B. Destekli
Ücretli Plan

Özel Öğrenme Güçlüğü

Ücretsiz

 • Özel Öğrenme Güçlüğü
 • Dil ve Konuşma Güçlüğü
 • Gecikmiş Dil ve Konuşma
 • Artikülasyon Bozukluğu

Hemen Ara

Dil ve Konuşma Güçlüğü

Ücretsiz

 • Geç Konuşma
 • Ses Bozukluğu
 • Kekemelik
 • Artükilasyon Bozukluğu

Hemen Ara

Otizm Spektrum Bozukluğu

Ücretsiz

 • Atipik Otizm
 • Çocukluk Otizmi
 • Asperger Sendromu
 • Dil ve Konuşma Güçlüğü

Hemen Ara

İşitme Yetersizliği

Ücretsiz

 • Özel Öğrenme Güçlüğü
 • Dil ve Konuşma Güçlüğü
 • Gecikmiş Dil ve Konuşma
 • Artikülasyon Bozukluğu

Hemen Ara

Özel Öğrenme Güçlüğü

İletişim Kurunuz

 • Özel Öğrenme Güçlüğü
 • Disleksi
 • Diskalkuli
 • Disgrafi
 • Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu
 • Duyu Bütünleme
 • Ergoterapi
 • Oyun Terapisi

Hemen Ara

Dil ve Konuşma Güçlüğü

İletişim Kurunuz

 • Geç Konuşma
 • Ses Bozukluğu
 • Kekemelik
 • Artikülasyon Bozukluğu
 • Duyu Bütünleme
 • Ergoterapi
 • Oyun Terapisi

Hemen Ara

Otizm Spektrum Bozukluğu

İletişim Kurunuz

 • Atipik Otizm
 • Çocukluk Otizmi
 • Asperger Sendromu
 • Dil ve Konuşma Güçlüğü
 • Duyu Bütünleme
 • Ergoterapi
 • Oyun Terapisi

Hemen Ara

İşitme Yetersizliği

İletişim Kurun

 • Özel Öğrenme Güçlüğü
 • Dil ve Konuşma Güçlüğü
 • Gecikmiş Dil ve Konuşma
 • Artikülasyon Bozukluğu
 • Duyu Bütünleme
 • Ergoterapi
 • Oyun Terapisi

Hemen Ara

İletişime Geçelim

Ücretsiz değerlendirme ve servis talep edibilir, uzmanlarımızdan ücretsiz danışmanlık alabilir, karşılaştığınız problemleriniz için bizi arayabilirsiniz.

Hemen Ara