[email protected] > Telefon: 0506 559 89 80

Ümitköy Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Ankara Selvi Özel Eğitim

Yalnızca dört eğitim programı üzerine uzmanlaşmış özel eğitim merkezlerimiz Özel Öğrenme Güçlüğü Destek Eğitim Programı , Dil ve Konuşma Terapisi Destek Eğitim Programları, Otizm Spektrum Destek Programı, İşitme Yetersizliği Destek Programlarına sahiptir.

M.E.B. Destekli Ücretsiz Eğitim ve Dil ve Konuşma Terapisi

Ücretsiz değerlendirme ve servis talep edibilir, uzmanlarımızdan ücretsiz danışmanlık alabilir, karşılaştığınız problemleriniz için bizi arayabilirsiniz.

Ümitköy özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi özel eğitim ihtiyacı duymakta olan çocuklar için modern, çocuk odaklı ve MEB destekli ücretsiz eğitim sağlıyor. Disleksi yaşayan çocukların günlük yaşamlarına sorunsuz şekilde devam etmeleri için sunulan ücretsiz disleksi eğitimi ile birlikte çocuklar önemli bir avantaj elde edebiliyor. Ümitköy disleksi eğitim merkezi olarak faaliyet gösteren kurumumuz her çocuğa özel olarak belirlenen eğitim ve terapiler ile birlikte disleksi sorunlarını en aza indirmeyi başarıyor.

Çocuklarda ve daha ileride büyük sorunlara yol açabilen disleksi, günlük yaşamda ve eğitim hayatında önemli sorunlar oluşturduğundan merkezimiz tarafından sunulan özel eğitimler bu sorunları gidermeyi sağlıyor. Değişik nedenlerden ötürü meydana gelebilen disleksi erken yaşlarda önlem alınmadığında ilerideki yaşlarda çok daha büyük sorunlar oluşturmaktadır. Bu yüzden Ümitköy özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri arasında sağladığımız hizmet ile öne çıkan merkezimiz öğrenme güçlüğüne yönelik etkili terapileri içeriyor. Zekâdan bağımsız olarak gelişen ve normal ya da üstün zekâlı çocuklarda görülebilen disleksi için sağladığımız özel eğitimler çocukların günlük ve okul yaşamlarını en iyi şekilde geçirmelerini sağlıyor.

Ümitköy Disleksi Merkezi

Ankara özel eğitim merkezleri içinde disleksiye ve konuşma bozukluklarına dönük olarak önemli hizmetler veren kurumumuz MEB destekli ücretsiz eğitim imkânı ile birlikte önemli fırsatlar oluşturuyor. Öğrenme ve konuşma bozukluğu yaşamakta olan çocuklara yönelik kurumumuz tarafından sunulan terapi ve eğitimler mevcut sorunların etkilerini de en aza indirgemiş oluyor. Disleksi ya da ogrenme guclugu olarak bilinen durum ne kadar erken müdahale edilirse o kadar çabuk olumlu gelişme gösterdiğinden kurumumuz hızlı bir şekilde ailelerin ve çocukların beklentilerine yanıt veriyor.

Öğrenme güçlüğü olarak tanımlanan disleksi belirtileri arasında konuşma sırasında yaşanan sorunlar, kendilerini ifade etme açısından yaşanan güçlük, analitik becerilerde çeşitli eksiklikler görülüyor. Bu sorunlar hem günlük hem de eğitim yaşamı için çok önemli sorunlar olduğundan ailelerin de belirtilere çok dikkat etmeleri gerekiyor.Ümitköy disleksi eğitim merkezi olan kurumumuz çocukların böylesi sorunlarını ortadan kaldırmak ve sorunun aşılmasını sağlamak için özel eğitimleri içeriyor.

Disleksi için ne kadar erken müdahale edilirse o kadar iyi sonuçlar almak mümkün olduğundan, ailelerin de belirtilerden en az birisini gösteren çocuklar için teşhis hizmeti alabilmeleri önem taşıyor. Okuma yazmada güçlük, sayısal becerilerde eksiklik, konuşmada gerileme gibi sorunlar özellikle yetişkinlik döneminde büyük sorunlar yaratabileceği için ailelerin bir an önce merkezimiz ile iletişime geçerek disleksi sorunları için gerekli tedavi yöntemlerini alabilmeleri önem taşıyor.

Disleksi Eğitiminde Erken Uygulamalar Ne Kadar Etkili?

Disleksi yaşamakta olan çocuklar için günlük yaşam yaşıtlarına göre daha zor geçecektir. Özellikle akademik anlamda yaşayacakları sorunlar çocukların eğitim açısından ilerlemelerini önleyeceği gibi aynı zamanda sosyal açıdan da kendilerini kötü hissetmelerine yol açabilir. Başkaları ve yaşıtları ile arkadaşlık kurmakta çekingenlik ya da zorluk yaşamak, kendini ifade etmekte güçlük, eğitim hayatında başarısızlıklar yüzünden psikolojik çöküşler gibi durumlar disleksi yaşayan çocuklarda sıklıkla görülür.

Bu yüzden Ankara disleksi eğitimi veren merkezler içinde sağladığı hizmet kalitesi ile öne çıkan kurumumuzda teşhis ve terapi hizmetlerini çocuklarınız için alabilirsiniz. Disleksi ve konuşma bozukluğuna yönelik eğitimleri içeren kurumumuz bu sayede disleksi için de en etkili olan terapi ve eğitimleri vermeyi başarıyor. Her bir çocuğa özenle ve dikkatle yaklaşma sonucunda çocukların istedikleri başarıyı elde etmelerini sağlayan kurumumuz böylece günlük yaşamları için çok önemli bir katkı sunmuş oluyor.

Öğrenme güçlüğü tedavisi için çocuk odaklı sunulan eğitimler sayesinde doğru eğitim yaklaşımları da kurumumuz tarafından elde edilebiliyor. Özellikle disleksi sorunu yaşayan çocuklar için doğru terapi ve eğitim programları çok önemli olduğundan, bu alanda profesyonel olarak hizmet sağlayan kurumlardan hizmet alınması da büyük önem taşıyor. Disleksi için yanlış eğitim metotlarının uygulanması halinde disleksinin etkilerinin önüne geçilmeyeceği için çocuğunun yaşı büyüdükçe sorunlar da daha fazla artış gösterecektir.

Bu yüzden kurumumuz tarafından sunulan disleksi eğitimleri çocuk merkezli ve sonuç odaklı olarak en iyi ve çağdaş eğitim yöntemlerini içeriyor. Her çocuğa özel olarak hazırlanan program ve yaklaşımlar ile birlikte disleksinin etkileri de günlük yaşamda en aza indirgeniyor.

Disleksi İçin Anne ve Babalar Ne Yapabilir?

Disleksi için yapılacaklar arasında anne ve babaların çocuklarının mevcut durumları doğru ve hızlı bir şekilde tespit edebilmeleri çok önemlidir. Disleksi konusunda anne ve babaların öncelikle telaş yapmamaları çok önemlidir. Disleksi zekâ ile ilgili bir sorun olmayıp normal ya da üstün zekâlı çocuklarda görülebilir. Farklı etmenlerden kaynaklı olarak görülen disleksi çocukta meydana geldiyse bu durumda erken teşhis ve eğitim programlarından almak disleksinin etkileri için çok yararlı olacaktır.

Ümitköy disleksi özel eğitim kapsamında sağladığımız teşhis yöntemleri de sağlıklı sonuçlar alabilmeniz için etkili olmaktadır. MEB destekli olduğu için ücretsiz şekilde sunulan teşhis ve değerlendirme raporları kapsamında çocuğunuz için disleksinin durumunu kolay bir şekilde elde edebiliyorsunuz. Disleksiye benzeyen her belirti öğrenme güçlüğü olarak sayılmayacağı için teşhis aşamasında da uzman desteği alabilmeniz büyük önem taşımaktadır.

Disleksi İçin Özel Eğitim Gerekli mi?

Disleksi olan çocuğun eğitimi için mutlaka özel eğitim alınması gerekmektedir. Mevcut durumu yaşıtlarına göre öğrenme güçlüğü olduğundan disleksiye sahip olan çocukların da bu etkileri en aza indirgemeleri için özel eğitimlerden yararlanmaları gerekiyor. Ümitköy disleksi tedavisi için özel eğitim yöntemlerinin uygulanmakta olduğu kurumumuz bu sayede çocukların disleksinin etkilerinden kurtulmasına ve günlük yaşamlarına en iyi şekilde devam edebilmeleri için çok önemli ve kolay yöntemler sunmuş oluyor.

Ümitköy Dil ve Konuşma Merkezi

Dil ve konuşma bozukluğu yaşayan çocukların günlük yaşamda yaşadıkları zorlukları en aza indirgemek ve sağlıklı bir şekilde konuşma yapısına sahip olmaları için Ümitköy dil ve konuşma terapisti olan merkezimiz  bu alanda da önemli fırsatlar sağlıyor. Çeşitli nedenlere bağlı olarak çocuklarda görülen dil sorunları, iletişim bozuklukları, anlaşma ve kendini ifade etme gibi sorunlara yol açabilmektedir. Gecikmiş diş sorunları olarak da bilinen bu türden sorunlar için Ankara konuşma terapisi hizmetlerimiz sayesinde etkili çözümler sağlanıyor.

Ümitköy dil terapisi sayesinde çocuklarda görülen akıcı şekilde konuşamama, sözcükleri yanlış kullanma, cümleleri yanlış kurma, farklı anlamlara gelen kelimeleri kullanmakta güçlük, sözcükleri yutma ya da yanlış telaffuz etme gibi sorunların etkisi en aza indirgenmiş oluyor. Bu sayede çocuklar günlük ve okul yaşamlarında dilden kaynaklı olan sorunlardan da etkilenmiyor.

MEB destekli ücretsiz dil terapisi kapsamında aileler de güvenli bir şekilde eğitim alabiliyor. Hem dil sorunlarına hem de öğrenme güçlüğüne yönelik sunulan hizmetler çocukların daha sağlıklı olabilmeleri için önemli avantajlar içeriyor. Ümitköy özel eğitim merkezimiz her çocuğa özel olarak uyguladığı eğitim ve terapiler ile birlikte eğitime çocukların da doğru bir şekilde karşılık vermesini sağlayarak başarı potansiyelinin de artmasına çok özel bir katkı sağlamayı başarıyor.

Google Kayıtlı Veli Yorumlarımız

Çocuklarımız Kendini Geliştirebilsin Diye Canla Başla Çalışırız
 • Pandeminden kaynaklı hiç bir kuruma göndermek istemiyordum kızımı, şuan selvi özel eğitimdeyim, kurumun çok temiz ve hijjenik oluşu, bütün pamdemi kurallarına uygun şekilde hareket edilişi beni çok memnun etti, ilgi ve alakanızdan çok memnun kaldım. 🙏

  Ferdi Zöngür
  Veli
 • Çok memnun kaldım, bir çok okul değiştirdim lakin burası muntazam ve çalışanlar çok kaliteli, güler yüzlü samimi. Gözüm arkada kalmıyor 👌🏻

  Hatice Kübra Bal
  Veli
 • Verdiğiniz eğitimden çok memnun kaldım oğlumda bayağı gelişmeler oldu dil konusunda öğretmenlerimizde alanlarinda çok başarılı özellikle Sıla hanım,Büşra hanim ve Mücahit beye verdikleri emeklerden dolayı çok teşekkür ederim.

  Nurgul KIZILYAR
  Veli

M.E.B destekli ya da ücretli plan ile hizmet veriyoruz.

M.E.B. Destekli
Ücretli Plan

Özel Öğrenme Güçlüğü

Ücretsiz

 • Özel Öğrenme Güçlüğü
 • Dil ve Konuşma Güçlüğü
 • Gecikmiş Dil ve Konuşma
 • Artikülasyon Bozukluğu
 • Duyu Bütünleme
 • Ergoterapi
 • Oyun Terapisi

Hemen Ara

Dil ve Konuşma Güçlüğü

Ücretsiz

 • Geç Konuşma
 • Ses Bozukluğu
 • Kekemelik
 • Artükilasyon Bozukluğu
 • Duyu Bütünleme
 • Ergoterapi
 • Oyun Terapisi

Hemen Ara

Otizm Spektrum Bozukluğu

Ücretsiz

 • Atipik Otizm
 • Çocukluk Otizmi
 • Asperger Sendromu
 • Dil ve Konuşma Güçlüğü
 • Duyu Bütünleme
 • Ergoterapi
 • Oyun Terapisi

Hemen Ara

İşitme Yetersizliği

Ücretsiz

 • Özel Öğrenme Güçlüğü
 • Dil ve Konuşma Güçlüğü
 • Gecikmiş Dil ve Konuşma
 • Artikülasyon Bozukluğu
 • Duyu Bütünleme
 • Ergoterapi
 • Oyun Terapisi

Hemen Ara

Özel Öğrenme Güçlüğü

İletişim Kurunuz

 • Özel Öğrenme Güçlüğü
 • Disleksi
 • Diskalkuli
 • Disgrafi
 • Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu
 • Duyu Bütünleme
 • Ergoterapi
 • Oyun Terapisi

Hemen Ara

Dil ve Konuşma Güçlüğü

İletişim Kurunuz

 • Geç Konuşma
 • Ses Bozukluğu
 • Kekemelik
 • Artikülasyon Bozukluğu
 • Duyu Bütünleme
 • Ergoterapi
 • Oyun Terapisi

Hemen Ara

Otizm Spektrum Bozukluğu

İletişim Kurunuz

 • Atipik Otizm
 • Çocukluk Otizmi
 • Asperger Sendromu
 • Dil ve Konuşma Güçlüğü
 • Duyu Bütünleme
 • Ergoterapi
 • Oyun Terapisi

Hemen Ara

İşitme Yetersizliği

İletişim Kurun

 • Özel Öğrenme Güçlüğü
 • Dil ve Konuşma Güçlüğü
 • Gecikmiş Dil ve Konuşma
 • Artikülasyon Bozukluğu
 • Duyu Bütünleme
 • Ergoterapi
 • Oyun Terapisi

Hemen Ara

İletişime Geçelim

Ücretsiz değerlendirme ve servis talep edibilir, uzmanlarımızdan ücretsiz danışmanlık alabilir, karşılaştığınız problemleriniz için bizi arayabilirsiniz.

Hemen Ara