[email protected] > Telefon: 0506 559 89 80

Etimesgut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Ankara Selvi Özel Eğitim

Eğitim merkezlerimiz, dil ve konuşma güçlükleri ve disleksi gibi özel öğrenme güçlükleri üzerine uzmanlaşmıştır.

M.E.B. Destekli Ücretsiz Eğitim ve Dil ve Konuşma Terapisi

Ücretsiz değerlendirme ve servis talep edibilir, uzmanlarımızdan ücretsiz danışmanlık alabilir, karşılaştığınız problemleriniz için bizi arayabilirsiniz.

Etimesgut özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi özel eğitim alması gereken çocuklar için deneyimli eğitmen ve terapist kadrosu ile hizmet sunuyor. MEB destekli olması nedeniyle ücretsiz olarak sunulan özel öğrenme güçlüğü destek eğitim programı kapsamında ücretsiz dil ve konuşma terapileri çocuklar için sağlanıyor. Kurumumuz özel öğrenme ve dil konuşma güçlüğüne yönelik sadece hizmet sunduğundan disleksi sorunlarının giderilmesi için özel bir avantaj oluşuyor.

Çocuklarda farklı nedenlerden ötürü görülen dil ve konuşma güçlüğü ile öğrenme güçlüğü sorunlarına yönelik Etimesgut özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri arasından öne çıkan merkezimiz çağdaş, çocuk odaklı ve sağlıklı sonuçlar sunuyor. Çeşitli nedenlerden ötürü yaşıtları açısından eğitim ve öğrenme açısından farklılık gösteren çocuklara yönelik sunulan terapi hizmetleri ile çocuklar bu durumdan kurtulabiliyor. Etimesgut özel eğitim merkezleri açısından istenilen eğitim seviyesinin en iyi şekilde alınmasını sağlayan merkezimiz yeni bir anlayış ile hizmet veriyor.

Etimesgut Disleksi Merkezi

Etimesgut disleksi eğitim merkezi öğrenme güçlüğü yaşayan çocuklara yönelik sunulan hizmetleri sunuyor. Disleksi olarak adlandırılan durumda çocuklar üstün veya normal zekalı olmalarına rağmen dinleme, okuma yazma, kendini ifade etme ve analitik düşüncede yaşıtlara kıyasla geride kalmasıdır. Bu durum ise Etimesgut disleksi rehabilitasyon merkezi tarafından sunulan özel eğitim yöntemleri ile birlikte geride kalıyor

Disleksi türleri kendi içlerinde farklı çeşitlere ayrılmaktadır;

 1. Okuma sorunu için disleksi,
 2. Yazma sorunu için disgrafi,
 3. Matematik gibi alanlarda analitik sorunlar yaşayanlar için diskalkuli olarak durum adlandırılmaktadır.

Ancak hepsi bir bütün olarak disleksi merkezi tarafından değerlendirilerek terapiler sonucunda tedavileri sağlanmaktadır. Bu sorunlar çocuğun doğumu ile meydana gelmektedir ve yaşam boyu sürecek özellikler gösterir. Bu yüzden erken yaşlarda teşhis koymak ve disleksi özel eğitim almak çocuklar için çok önemlidir.

İlkokul seviyesine gelmiş olan çocuklarda genel olarak şu disleksi belirtileri görülür;

 1. Rakamların karıştırılması,
 2. Sağ ve sol ayrımı yapmakta zorlanma,
 3. Dil öğrenme becerilerinde yavaşlık,
 4. Zayıf bilişsel beceriler,
 5. Nesne konumlarının hatırlanmasında güçlük.

Disleksi pek çok kişinin başına gelen ve doğru eğitim yöntemleri ile aşılan bir durumdur. Bu yüzden Etimesgut disleksi özel eğitim merkezleri arasından terapi ve eğitim programları ile öne çıkan merkezimiz sayesinde disleksi eğitimi ve dil konuşma terapisi mümkün olmaktadır.

Velilerin bu konuda bilmeleri gereken bir diğer önemli konu da disleksinin zeka ile ilgili olmadığıdır. Çocuklarda her ne kadar zihinsel açıdan ileri düzeyde olsalar bile disleksi sorunu yaşayabilirler. Bu yüzden disleksi bir hastalık değil, öğrenme açısından güçlük çekmek olarak tanımlanmaktadır. Disleksi tedavi merkezleri için öne merkezimiz uzman terapist ve eğitmen kadrosu ile birlikte disleksiye yönelik en iyi bireysel eğitim çözümleri sunarak bu bozukluğun engellenmesini sağlıyor.

Disleksi ve Okulda Yaşanan Sorunlar Neler?

Disleksi ya da ogrenme guclugu tedavisi özel eğitim yöntemleri ile desteklenmediğinde çocukların akademik yaşamlarında çeşitli sorunlar görülecektir. Okul yaşamında güçlük yaşanmasına neden olacak bu durumlar, eğitim hayatını doğrudan etkileyecektir. Öğrenme güçlüğü şu sorunlara yol açar;

 1. Okuma hızı ve anlama becerisinde yaşıtlara göre geride kalma. Harflerin ve harflerin ses uyumları açısından öğrenme güçlüğü yaşamak.
 2. El yazısının okunmayacak kadar karmaşık olması, birbirine benzeyen harfleri karıştırmak, heceleri bölerek yazmak.
 3. Dört işlem başta olmak üzere analitik becerilerde geri kalmak.
 4. Herhangi bir konuda hazırlık yaparken güçlük yaşamak, organize olma konusunda sorunlar yaşamak.
 5. Duygu ve düşüncelerin aktarılmasında güçlük çekme sorunları görülmektedir.

Etimesgut disleksi eğitim bu sorunların giderilmesi ve öğrenme güçlüğünün ortadan kalkması için özel eğitim yöntemleri ile çocukların büyük ilerleme kaydetmesine yardımcı oluyor. Uzman eğitmen ve terapistler ile birlikte MEB onaylı yaklaşımlar sayesinde disleksi sorunları ortadan kalkıyor. Ankara Etimesgut disleksi merkezi olarak kinestik algı, görsel algı, işitsel ve dokunma becerilerin gelişmesi, ardışık yeteneklerin artması, motor becerilerin gelişmesi gibi hedefleri sunuyoruz.

Etimesgut Dil ve Konuşma Merkezi

Etimesgut çocuk dil terapisti öncelikli olarak dil ve konuşma bozukluklarını, iletişim bozukluklarını ve sosyal etkileşim alanında yaşanan sorunların giderilmesi için hizmet veriyor. Dil terapisti, danışma ve terapistlik merkezi ile birlikte dil ve konuşma bozukluklarının giderilmesine yönelik özel eğitim yöntemlerini içermektedir.

Çocukların gelişiminde farklı nedenlere bağlı olarak dil ve konuşma sorunları meydana gelebilir. Bu tür sorunların dil ve konuşma bozukluğu özel eğitim programı kapsamında giderilmesi gerekir. Başlıca oluşan sorunlar;

   1. Kekemelik; genelde 3 – 4 yaş aralığında ortaya çıkar ve akıcı şekilde konuşmayı engeller.
   2. Sesletim; dil ve konuşma gelişimi ile beraber çocukların ilk dönemlerinde bazı sesleri üretememeleridir. Bu durum telaffuzda sorun yaratır.
   3. Gecikmiş dil ve konuşma; dil ve konuşma becerilerinin kullanımında yaşıtlarına göre geride kalmak anlamı taşır. Gecikmiş konuşma terapisi ile bu durum önlenmektedir.
   4. Nörolojik dil ve konuşma sorunları; nörolojik anlamda meydana gelen afazi, dizarti ve apraksi gibi sorunlara yönelik eğitimleri içermektedir.

Etimesgut Dil ve Konuşma Terapisti

Etimesgut dil terapisi dil ve konuşma bozukluğu olan çocuklara yönelik özel eğitim yöntemleri ile uygulanan terapileri içermektedir. Farklı seviyelerde konuşma veya iletişim sorunları olan çocuklara yönelik terapi de bu alanda uzman olan terapistler tarafından verilmektedir.

Etimesgut dil terapisti fiyatları merkezimizde sunulan MEB destekli ücretsiz eğitim sayesinde aileler için sorun oluşturmuyor. Disleksi ve konuşma için değerlendirme sunulması, danışmanlık yapılması, evrak takibi ve servis hizmetleri ücretsiz şekilde sağlanıyor. Ankara ücretsiz disleksi eğitimi sayesinde aileler kolay bir şekilde eğitim programlarından yararlanabiliyorlar.

Etimesgut dil ve konuşma terapisi merkezleri arasında öne çıkan merkezimizde terapi sürecinde şu aşamalara dikkat edilir;

 1. Tedavi öncesinde öncelikle çocuğun mevcut bozukluğu tespit edilir.
 2. Bozukluğun altında oluşan sorunlar tespit edilir.
 3. Tedavinin sağlanması için uygun program yöntemi hazırlanır.
 4. Süreç kapsamında doktor, terapist, öğretmen ve aile arasında etkili bir iletişim kurulur.
 5. Konuşma bozukluğu terapisti tarafından kişiye özel olarak hazırlanan terapi seansları düzenlenir.
 6. Tedavi sürecindeki gelişim gözlenir.
 7. Bütünlüklü bir değerlendirme kapsamında çocuklardaki dil ve konuşma bozuklukları giderilir.

Devlet hastanesi konuşma terapisti yerine özel eğitim kurumundan konuşma terapisi almak birebir ilgilenme ve çocuklara özel olarak programların uygulanması için çok önemlidir. Konuşma bozuklukları uzmanı soruna yönelik en uygun olacak çözümleri sunarak, söz konusu sorunların giderilmesini hedeflemektedir.

Özel öğrenme güçlükleri ile ilgilenmekte olan uzmanlar özel eğitim alanında ihtisas yapmış olan öğretmenlerden oluşmaktadır. Aynı zamanda psikologlar da disleksi yaşayan çocuklara rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmetlerini sunmaktadır. Terapistler ise dil ve konuşma terapisi veriyorlar. Bu sayede çocuklar için bütünlüklü, birbirini destekleyen disleksi eğitimi verilirken, çağdaş ve günümüz koşullarına en uygun olan eğitimleri almaları mümkün oluyor.

Etimesgut ilçesini kapsayacak şekilde hizmet veren eğitim kurumunuz MEB destekli, alanında uzman eğitmen ve terapist kadrosu ile birlikte özel eğitim ihtiyaçlarını çağdaş yöntemler ile sonuç odaklı şekilde karşılıyor. Disleksi kesin bir şekilde tedavi edilmeyen ancak kontrol altına alınabilen bir durum olduğundan ücretsiz disleksi eğitiminden yararlanarak çocuklarınız için öğrenim ve dil güçlüklerini en az düzeye indirmelerini sağlayabilir, disleksi engel grubuna uygun olan özel eğitimlerden yararlanabilirsiniz.

M.E.B destekli ya da ücretli plan ile hizmet veriyoruz.

M.E.B. Destekli
Ücretli Plan

Özel Öğrenme Güçlüğü

Ücretsiz

 • Özel Öğrenme Güçlüğü
 • Disleksi
 • Diskalkuli
 • Disgrafi
 • Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu

Hemen Ara

Dil ve Konuşma Güçlüğü

Ücretsiz

 • Geç Konuşma
 • Ses Bozukluğu
 • Kekemelik
 • Artikülasyon Bozukluğu
 • Afazi

Hemen Ara

Özel Öğrenme Güçlüğü

İletişim Kurunuz

 • Özel Öğrenme Güçlüğü
 • Disleksi
 • Diskalkuli
 • Disgrafi
 • Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu

Hemen Ara

Dil ve Konuşma Güçlüğü

İletişim Kurunuz

 • Geç Konuşma
 • Ses Bozukluğu
 • Kekemelik
 • Artikülasyon Bozukluğu
 • Afazi

Hemen Ara

Google Kayıtlı Veli Yorumlarımız

Çocuklarımız Kendini Geliştirebilsin Diye Canla Başla Çalışırız
 • Pandeminden kaynaklı hiç bir kuruma göndermek istemiyordum kızımı, şuan selvi özel eğitimdeyim, kurumun çok temiz ve hijjenik oluşu, bütün pamdemi kurallarına uygun şekilde hareket edilişi beni çok memnun etti, ilgi ve alakanızdan çok memnun kaldım. 🙏

  Ferdi Zöngür
  Veli
 • Çok memnun kaldım, bir çok okul değiştirdim lakin burası muntazam ve çalışanlar çok kaliteli, güler yüzlü samimi. Gözüm arkada kalmıyor 👌🏻

  Hatice Kübra Bal
  Veli
 • Verdiğiniz eğitimden çok memnun kaldım oğlumda bayağı gelişmeler oldu dil konusunda öğretmenlerimizde alanlarinda çok başarılı özellikle Sıla hanım,Büşra hanim ve Mücahit beye verdikleri emeklerden dolayı çok teşekkür ederim.

  Nurgul KIZILYAR
  Veli

İletişime Geçelim

Ücretsiz değerlendirme ve servis talep edibilir, uzmanlarımızdan ücretsiz danışmanlık alabilir, karşılaştığınız problemleriniz için bizi arayabilirsiniz.

Hemen Ara