[email protected] > Telefon: 0506 559 89 80

Eryaman Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Ankara Selvi Özel Eğitim

Yalnızca dört eğitim programı üzerine uzmanlaşmış özel eğitim merkezlerimiz Özel Öğrenme Güçlüğü Destek Eğitim Programı , Dil ve Konuşma Terapisi Destek Eğitim Programları, Otizm Spektrum Destek Programı, İşitme Yetersizliği Destek Programlarına sahiptir.

M.E.B. Destekli Ücretsiz Eğitim ve Dil ve Konuşma Terapisi

Ücretsiz değerlendirme ve servis talep edibilir, uzmanlarımızdan ücretsiz danışmanlık alabilir, karşılaştığınız problemleriniz için bizi arayabilirsiniz.

Eryaman özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi MEB destekli ücretsiz disleksi eğitimi sayesinde öğrenme bozukluğu yaşayan çocuklara hizmet veriyor. Ailelerin güven içerisinde çocuklarını dahil edebilecekleri eğitim programında dil ve konuşma terapileri alanında uzmanlar tarafından veriliyor. Eryaman’da disleksi eğitim merkezi olan kurumumuz tamamen çocuk odaklı; diğer gelişim bozukluklarından ayrı, özel öğrenme ve dil konuşma güçlüğüne yönelik hizmetler sağlıyor. Bu sayede de disleksi bozuklukları en aza indirgeniyor.

Çeşitli sebeplerden ötürü oluşan dil, konuşma ve öğrenme güçlüğünün erken yaşlarda önlenmesi büyük önem taşıyor. Eryaman özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri arasında çocuk odaklı olarak verdiği hizmet ile öne çıkan kurumumuz bu sorunları yaşayan çocuklara yönelik özel eğitimler sunuyor. Normal ya da üstün zekalı çocuklarda görülebilen, bir zeka sorunu olmayan ancak ortaya çıkışı için farklı nedenleri olan disleksi sorunu için terapi hizmetleri ile çocukların sorunları en aza indirgeniyor. Çağdaş eğitim ve terapi yöntemleri ile sağlanan hizmetler aileler ve çocuklar için önemli bir fırsat sağlıyor.

Ankara Eryaman Disleksi Merkezi

Eryaman özel eğitim merkezleri arasında çağdaş ve MEB destekli ücretsiz eğitim fırsatı ile öne çıkan kurumumuz öğrenme ve konuşma sorunları yaşayan çocuklara yönelik hizmet vermektedir. Disleksi olarak da bilinen özel öğrenme güçlüğü, her çocukta görülebilmektedir. En temel tanımı ile zeka açısından bir sorun olmamasına karşılık çocukların okuma yazma, kendilerini ifade etme, dinleme, sayısal becerilerde yaşıtlarına ve zekasına göre düşük performans göstermeleridir. Eryaman disleksi eğitim merkezi ise bu durumda olan çocukların sorunlarını en aza indirgemek ve günlük yaşamlarına sağlıklı bir şekilde devam etmelerini sağlamak için özel eğitim yöntemlerini sunuyor.

Disleksinin yol açtığı durumların önüne geçmek için erken yaşlarda eğitim alınması çok önemlidir. Temel olarak disleksi türleri okuma, yazma ve analitik alanlarda olmak üzere üçe ayrılmaktadır. Ancak hepsi disleksi olarak adlandırılmaktadır. Bu sorunlara yönelik önceden önlem alınmadığında çocuklar yetişkin olduklarında günlük ve akademik yaşantılarında zorluk yaşayacaktır. Bunun için de erken tanı koymak ve erken yaşlarda disleksi özel eğitim alınması önem taşır.

Disleksi Belirtileri Nelerdir?

Eryaman disleksi özel eğitim merkezi olarak çocuklara yönelik disleksi teşhis ve terapi hizmetleri sağlıyoruz. Aileler de çocuklarında disleksi olup olmadığını daha önceden fark edebilirler. Disleksi sorunu olan çocuklarda görülen belirtiler;

 • Zayıf ya da eksik bilişsel beceriler,
 • Rakamların farklı olarak algılanması, örneğin 3 ile 8’i karıştırmak,
 • Sağ ve sol, uzak ve yakın gibi mesafe, yön tayini konusunda güçlükler yaşamak,
 • Konuşma esnasında zorluk yaşamak, harfleri doğru telaffuz etmemek, uzun kelimeleri söyleyememek,
 • Çeşitli eşyaları kullanmakta ve eşyaların ne işe yaradığını hatırlamakta güçlük yaşamak v

temel disleksi belirtileridir. Bu yüzden belirtiler takip edilmeli ve ihtiyaç görüldüğü takdirde mutlaka özel eğitim hizmetine başvurulmalı.

Disleksi zeka ile ilgili olmadığı için zekası normal, hatta üstün olan çocuklarda da disleksi görülebilir. Bu yüzden sadece zeka düzeyine bakarak veliler çocuklarında disleksi olup olmadığına yönelik karar vermemelidir. Disleksinin net bir şekilde anlaşılması için Eryaman disleksi tedavi merkezleri arasında öne çıkan kurumumuz tarafından teşhis yöntemlerinin uygulanması talebinde bulunabilirsiniz. Bu sayede disleksinin yol açtığı sorunlara dönük olarak önemli bir gelişme sağlanacaktır.

Disleksi için erken yaşlarda gerekli eğitimin alınmaması, ilerleyen yaşlarda bireyler için büyük sorunların oluşmasına neden olacaktır. Özellikle ilerleyen yaşlarda disleksi ve konuşma bozukluğuna yönelik olarak terapiler daha güç şekilde yapıldığından ailelerin bu sorunları yaşayan çocukları için erkenden önlem almaları büyük yardım sağlayacaktır. Ankara ücretsiz disleksi eğitimi veren kurumumuz sayesinde tüm çocukların yaşlarına ve seviyelerine uygun şekilde özel eğitim almaları mümkün hale geliyor. Farklı seviyelerde olan konuşma ve iletişim sorunlarına yönelik de sunulan dil ve konuşma terapisi sayesinde konuşma bozuklukları da ortadan kalkıyor. Konuşma bozukluğu özel eğitimi de disleksi gibi özel yöntemlere dayanarak sağlanarak, çocuklarda görülen konuşma, anlaşma ve ifade etme sorunlarının en aza indirgenmesine olanak tanıyor. Özellikle dil sorunları günlük yaşamda, kekemelik, geciken dil tepkileri, kelimeleri yanlış anlamda kullanma gibi pek çok soruna yol açtığından disleksi gibi erken yaşlarda müdahale edilmesi büyük önem taşıyor.

Disleksi Günlük Yaşamda Ne Gibi Sorunlara Yol Açar?

Ogrenme guclugu çocuklar için gündelik ve okul yaşamında önemli sorunların yaşanmasına yol açar. Özellikle eğitim yaşamlarında, disleksi nedeniyle bazı zorluklar yaşayabilirler. Disleksi okuma hızının ve anlama becerisinin üzerinde doğrudan etkili olur. Buna göre öğrenme güçlüğü yaşamakta olan çocuklarda yaşıtlarına göre okuma hız ve anlama becerilerinde geride kalma görülür. Bu durum ise akademik yaşamları için büyük sorun oluşturur.

Diğer bir önemli sorun ise el yazılarının okunmayacak şekilde olmasıdır. Harfleri karıştırdıkları için el yazılarında önemli eksiklikler görülür. Sayısal konularda da geride kalıp özellikle dört işlem gibi analitik becerilerde geride kalmış olurlar. Okul yaşamının dışında günlük yaşamda iletişim kurmak, bir konu üzerine odaklanmak, organize olma gibi konularda yine güçlük yaşayacaklardır.

Bu sorunlar çocukların yaşamlarını hem kendi dönemlerinde hem de yetişkin olduklarında çok zorlayacağı için Ankara disleksi eğitim ve terapileri sayesinde öğrenme güçlüğünün azaltılmasına yönelik mutlaka eğitim alınması gerekmektedir.

Eryaman Dil ve Konuşma Merkezi

Ankara Eryaman çocuk dil terapisti konuşma güçlüğü çeken çocuklara özel terapi yöntemleri ile kurumumuzda hizmet sağlıyor. Bu sayede çocuklarda meydana gelen dil ve konuşma bozukluğu, iletişim bozukluğu gibi sorunların kendilerini rahatsız etmeyecek seviyeye getirilmesi mümkün oluyor. Ankara dil terapisti tarafından sunulan terapi yöntemleri özel eğitim yöntemlerine uygundur.

Dil ve konuşma bozuklukları özel eğitim kapsamına girdiği için bu sorunun giderilmesinde mutlaka uzman eğitmenler tarafından bu hizmetler verilmelidir. Eryaman dil terapisi sayesinde çocukların konuşma bozukluklarına yönelik teşhis ve takip, konuşma ve iletişim becerilerinde oluşan sorunların giderilmesine yönelik terapiler verilmektedir.

Bu yöntem ile birlikte tedavi öncesinde mevcut konuşma bozuklukları tespit edilmekte, bozukluğuna neden olan sorunlar saptanmakta ve bu duruma yönelik uygun olan terapi yöntemleri uygulanmaktadır.

Tedavi kapsamında bütünlüklü bir eğitim programının takip edilmesi için her çocuğun durumu önceden değerlendirilerek terapi ve tedavi işlemleri işleme alınmaktadır. Böylece çocuklarda sorunlar doğru şekilde tespit edilmekte, her çocuğa özel olarak yaklaşım sayesinde bu sorunların giderilmesi amaçlanmaktadır. Alanında uzman dil terapisti tarafından hazırlanan program kapsamında tedavi sürecindeki aşamalar çocuğun bu alandaki sorunlarının giderilmesine yönelik sunularak etkileri en aza indirgenir.

Dil ve konuşma bozukluklarının yanında öğrenme bozukluklarına yönelik de Ankara ücretsiz disleksi eğitimi veren kurumumuz, ailelerin ve bu türden sorunları yaşayan çocukların mevcut durumlarından kurtulmaları için önemli bir fırsat sunuyor. Alanında uzman olan eğitmen ve terapistler tarafından sunulan çözümler, çocukların gündelik ve eğitim yaşamlarının kolaylaşmasına yardımcı oluyor.

Ankara genelinde hizmet veren kurumumuz MEB destekli olarak, sadece konuşma bozukluğu ve disleksi eğitimlerine yönelik kabul yapmaktadır. Bu yüzden başka sorunlar ile yan yana gelmeyen çocukların terapi ve tedavileri disleksi eğitim merkezimiz tarafından başarılı bir şekilde sürdürülmektedir. Servis, evrak takibi ve danışmanlık da yine kurumumuz tarafından ailelere ücretsiz bir şekilde sunulmaktadır.

Google Kayıtlı Veli Yorumlarımız

Çocuklarımız Kendini Geliştirebilsin Diye Canla Başla Çalışırız
 • Pandeminden kaynaklı hiç bir kuruma göndermek istemiyordum kızımı, şuan selvi özel eğitimdeyim, kurumun çok temiz ve hijjenik oluşu, bütün pamdemi kurallarına uygun şekilde hareket edilişi beni çok memnun etti, ilgi ve alakanızdan çok memnun kaldım. 🙏

  Ferdi Zöngür
  Veli
 • Çok memnun kaldım, bir çok okul değiştirdim lakin burası muntazam ve çalışanlar çok kaliteli, güler yüzlü samimi. Gözüm arkada kalmıyor 👌🏻

  Hatice Kübra Bal
  Veli
 • Verdiğiniz eğitimden çok memnun kaldım oğlumda bayağı gelişmeler oldu dil konusunda öğretmenlerimizde alanlarinda çok başarılı özellikle Sıla hanım,Büşra hanim ve Mücahit beye verdikleri emeklerden dolayı çok teşekkür ederim.

  Nurgul KIZILYAR
  Veli

M.E.B destekli ya da ücretli plan ile hizmet veriyoruz.

M.E.B. Destekli
Ücretli Plan

Özel Öğrenme Güçlüğü

Ücretsiz

 • Özel Öğrenme Güçlüğü
 • Dil ve Konuşma Güçlüğü
 • Gecikmiş Dil ve Konuşma
 • Artikülasyon Bozukluğu

Hemen Ara

Dil ve Konuşma Güçlüğü

Ücretsiz

 • Geç Konuşma
 • Ses Bozukluğu
 • Kekemelik
 • Artükilasyon Bozukluğu

Hemen Ara

Otizm Spektrum Bozukluğu

Ücretsiz

 • Atipik Otizm
 • Çocukluk Otizmi
 • Asperger Sendromu
 • Dil ve Konuşma Güçlüğü

Hemen Ara

İşitme Yetersizliği

Ücretsiz

 • Özel Öğrenme Güçlüğü
 • Dil ve Konuşma Güçlüğü
 • Gecikmiş Dil ve Konuşma
 • Artikülasyon Bozukluğu

Hemen Ara

Özel Öğrenme Güçlüğü

İletişim Kurunuz

 • Özel Öğrenme Güçlüğü
 • Disleksi
 • Diskalkuli
 • Disgrafi
 • Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu
 • Duyu Bütünleme
 • Ergoterapi
 • Oyun Terapisi

Hemen Ara

Dil ve Konuşma Güçlüğü

İletişim Kurunuz

 • Geç Konuşma
 • Ses Bozukluğu
 • Kekemelik
 • Artikülasyon Bozukluğu
 • Duyu Bütünleme
 • Ergoterapi
 • Oyun Terapisi

Hemen Ara

Otizm Spektrum Bozukluğu

İletişim Kurunuz

 • Atipik Otizm
 • Çocukluk Otizmi
 • Asperger Sendromu
 • Dil ve Konuşma Güçlüğü
 • Duyu Bütünleme
 • Ergoterapi
 • Oyun Terapisi

Hemen Ara

İşitme Yetersizliği

İletişim Kurun

 • Özel Öğrenme Güçlüğü
 • Dil ve Konuşma Güçlüğü
 • Gecikmiş Dil ve Konuşma
 • Artikülasyon Bozukluğu
 • Duyu Bütünleme
 • Ergoterapi
 • Oyun Terapisi

Hemen Ara

İletişime Geçelim

Ücretsiz değerlendirme ve servis talep edibilir, uzmanlarımızdan ücretsiz danışmanlık alabilir, karşılaştığınız problemleriniz için bizi arayabilirsiniz.

Hemen Ara