Ankara Dil ve Konuşma Terapisti

Ankara Selvi Özel Eğitim Merkezleri

Özel Eğitim Merkezlerimiz, Dil ve Konuşma Güçlükleri, İşitme, Otizm ve Disleksi gibi Özel Öğrenme Güçlükleri üzerine uzmanlaşmıştır.

Dil ve konuşma terapisti çocukları dil, konuşma ve iletişim güçlükleri bakımından değerlendirir ve gerekli terapileri verir. Konuşma terapisti, multidisipliner ekiplerdeki diğer profesyonellerle birlikte çalışarak, her çocuğun olabildiğince etkili bir şekilde iletişim kurmasına yardımcı olacak bir terapi programı oluşturmak için çocuklar ve aileleri ile yakın çalışır.

Ankara dil ve konuşma merkezlerimizdeki terapistlerin uzmanlaştığı güçlükler şunlardır;

Önerilen Yazı : Dil ve Konuşma Güçlüğü Destek Eğitim Programı

Ankara Dil Ve Konuşma Merkezi

Ankara’da faaliyet gösteren dil ve konuşma merkezlerimizdeki dil ve konuşma terapistleri M.E.B. destekli ücretsiz dil ve konuşma terapisi verdiği gibi merkezlerimiz danışanlarına ücretli seanslar da düzenlemektedir. Dil ve konuşma terapistlerimiz Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi mezunu ve yasal olarak terapi verme yetkinliğine sahiptir. Ankara’da birden fazla şubesi bulunan dil ve konuşma merkezlerimiz, Ankara’nın pek çok bölgesine ücretsiz servis imkanı da sunmaktadır.

Önerilen Yazı : Dil ve Konuşma Güçlüğü

Çocuk Dil ve Konuşma Terapisti

Dil ve konuşma terapistlerimiz çoğunlukla çocuklar için dil ve konuşma terapisi yapmaktadır, böylelikle gecikmiş konuşma, kekemelik ve sesletim bozukluğu gibi erken yaşta müdahale edildiğinde iyileşme ihtimali artan dil ve konuşma güçlükleri üzerine yoğun tecrübe sahibidir.

Ankara Dil ve Konuşma Terapisti Tavsiyesi

Dil ve konuşma terapisti tavsiyesi alırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, terapiyi verecek kişi ve kurumun yasal yetkinliğine bakılmasıdır. “15 günde kekemeliğe son!” gibi ticari slogan kullanan kişi ve kurumlardan özellikle uzak durulmalıdır. Üniversitelerin dil ve konuşma terapisi bölümünden mezun olmadığı halde kurs vb. yollarla sertifika sahibi olmuş alan dışı “uzmanlardan” mutlaka uzak durulmalıdır.


Terapi vermeye yetkin kurumlardan biri de eğitim kadrosunda dil ve konuşma terapisti bulunduran özel eğitim merkezleridir. Ailelerin dil ve konuşma terapisti seçmeden önce terapistten veya merkezden belge ve diploma sorma hakkı olduğu unutulmamalıdır.

Önerilen Yazı :   Artikülasyon Bozukluğu

Devlet Hastanesi Dil ve Konuşma Terapisti

Bazı devlet hastaneleri personel kadrolarında dil ve konuşma terapisti bulundurmaktadır fakat devlet hastanesi konuşma terapistleri, var olan konuşma güçlükleri için değerlendirme yapıp, çözger raporu düzenlerken dil ve konuşma terapisi vermemektedir.

Devlet hastanelerindeki tanı sürecinin ardından aileler dil ve konuşma terapisti seans ücretini merak etmektedir. Kendi kliniklerinde hizmet veren terapistlerin yanı sıra dil ve konuşma terapisti bulunduran özel eğitim merkezleri de M.E.B. destekli ücretsiz dil ve konuşma terapisi vermektedir.

Önerilen Yazı :   Kekemelik

Dil ve Konuşma Terapisti Seans Ücreti

Dil ve konuşma terapisi pahalı bir terapi türüdür ve yetişmiş dil ve konuşma terapistlerinin az olması sebebiyle seans ücretleri illere göre değişkenlik göstermektedir. Terapist sayısının az olması, sağlık hizmeti almak isteyen bireylerin yetkisiz kişiler tarafından sağlıklarının istismar edilmesine sebep olmaktadır.

Bu konuda Milli Eğitim Bakanlığı Destekli ücretsiz dil ve konuşma terapilerinin olduğu unutulmamalıdır. Kendi kliniklerinde terapi hizmeti veren dil ve konuşma terapistlerinin tek seans ücretleri ise 700-1250₺ aralıklarında olmaktadır. Dil ve konuşma merkezlerimiz, M.E.B destekli ücretsiz dil ve konuşma terapisi düzenlediği gibi M.E.B. desteği olmaksızın düzenlediği terapi seanslarına ek olarak merkezlerimiz ücretsiz ulaşım hizmetine sahiptir. Bilgi için dil ve konuşma merkezlerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Ankara’da Dil ve Konuşma Terapisti Olan Devlet Hastaneleri

Konuşma terapisti olan devlet hastaneleri Ankara’da dil ve konuşma bozuklukları için değerlendirme yapma ve çözger raporu düzenlemede özel yetkilidir. Özel eğitim merkezlerimizde konuşma ve dil terapisi gören çocuklar için terapi seanslarımız M.E.B. destekli ücretsiz olduğu gibi aileler için değerlendirme, ulaşım için servis ve rapor takibi de danışmanlık hizmetlerimiz kapsamında ücretsizdir.

Ücretsiz Dil Ve Konuşma Terapisi

Ücretsiz dil ve konuşma terapisi seansları Milli Eğitim Bakanlığı desteklidir. Dil ve konuşma bozukluğuna sahip çocuklar için düzenlenen çözger raporunun ardından dil ve konuşma terapisti olan merkezlerimizde ücretsiz terapi hizmeti verilmektedir.

Önerilen Yazı :   Geç Konuşma

Dil ve Konuşma Terapisti Olan Rehabilitasyon Merkezleri Ankara

Ankara’da faaliyet gösteren rehabilitasyon merkezlerimiz eğitim kadrosunda dil ve konuşma terapistleri bulundurmaktadır. Devlet hastanelerinden alınmış çözger raporunun ardından, dil ve konuşma güçlüğü yaşayan çocuklar, dil terapistlerimiz ile M.E.B. destekli ücretsiz konuşma terapisi yapabilmektedir.

M.E.B destekli ya da ücretli plan ile hizmet veriyoruz.

M.E.B. Destekli
Ücretli Plan

Özel Öğrenme Güçlüğü

Ücretsiz

 • Özel Öğrenme Güçlüğü
 • Disleksi
 • Diskalkuli
 • Disgrafi
 • Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu

Hemen Ara

Dil ve Konuşma Güçlüğü

Ücretsiz

 • Geç Konuşma
 • Ses Bozukluğu
 • Kekemelik
 • Artükilasyon Bozukluğu
 • Afazi

Hemen Ara

Özel Öğrenme Güçlüğü

İletişim Kurunuz

 • Özel Öğrenme Güçlüğü
 • Disleksi
 • Diskalkuli
 • Disgrafi
 • Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu

Hemen Ara

Dil ve Konuşma Güçlüğü

İletişim Kurunuz

 • Geç Konuşma
 • Ses Bozukluğu
 • Kekemelik
 • Artikülasyon Bozukluğu
 • Afazi

Hemen Ara

Bilgi Talep Et

Ücretsiz değerlendirme ve servis talep edibilir, uzmanlarımızdan ücretsiz danışmanlık alabilir, karşılaştığınız problemleriniz için sizi arayabiliriz.

Bizimle İletişim Kurun

Sizi en yakın zamanda arayalım!
Hemen Ara