Zeynep DEMİRTURAN

Zeynep Demirturan

Psikolog

Özgeçmiş

Başkent Üniversitesi psikoloji lisans eğitimini tamamlayarak 2021 yılında mezun olmuştur. Lisans öğrenimi boyunca onur ve yüksek onur belgeleri almıştır. Özel okulların anaokulu ve ilkokul bölümlerinde staj yapmıştır. Özel Boylam Psikiyatri Hastanesi’nde stajyer psikolog olarak görev almıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı onaylı “Aile Danışmanlığı” programına katılarak, Aile Danışmanı ünvanını kazanmıştır. Yaygın olarak kullanılan “Wechsler Çocuklar için Zeka Testi – R (WISC-R)” ve Özel Öğrenme Güçlüğü Belirtileri Testi uygulayıcısıdır. Başkent Üniversitesi Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Merkezi onaylı “Oyun Terapisi” eğitimini tamamlamıştır ve uygulayıcı sertifikaya sahiptir. Psikoterapi ekollerinden, Bilişsel Davranışçı Terapi’yi (BDT) benimsemiş ve eğitimini almıştır.

Dikkat eksikliği/Hiperaktivite eğitimi, kaygı bozuklukları ve tedavi yöntemleri gibi alanı ile ilgili birçok seminer ve eğitimlere katılmıştır. Başkent Üniversitesi Stres Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından açılan Kişilerarası Nörobiyoloji Perspektifinden Psikoterapi panelinde görev almıştır. “Mindfulness Temelli Bilişsel Terapi” eğitimi, “Dans ve Hareket Terapisi” eğitimi, “Etkili İletişim Teknikleri” eğitimi ve “Yeşilay Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Programı (TBM): İlkokul, Ortaokul ve Lise Sağlıklı Yaşam, Teknoloji ,Tütün, Madde ve Alkol Bağımlılığı” eğitimleri vardır. D-2 Dikkat Testi, Burdon Dikkat Testi, Frankfurter Dikkat Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Ankara Gelişim Tarama Envanteri (Agte), Gessel Testi, Bender-Gestalt Görsel Motor Algılama Testi, Frostig Gelişimsel – Görsel Algı Testi, Catell 2-A, Catell 3-A, Porteus Labirent Testi, Benton Görsel Bellek Testi, Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi, Good Enough ve Kelime Söyleyiş Testlerinde de uygulayıcı sertifikası bulunmaktadır. 2021 yılından itibaren Ankara Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde çalışmaktadır.

İletişime Geçelim

Ücretsiz değerlendirme ve servis talep edibilir, uzmanlarımızdan ücretsiz danışmanlık alabilir, karşılaştığınız problemleriniz için bizi arayabilirsiniz.

Hemen Ara